Ekstraklasa 2017/2018 – 23. kolejka

16 lutego (piątek)

W inauguracyjnym spotkaniu 23. kolejki Lotto Ekstraklasy zobaczyliśmy sporo bramek. Konfrontacja Sandecji Nowy Sącz z Koroną Kielce zakończyła się 3:3. Wynik meczu zostały otwarty już w 8. minucie. Jako pierwszy na listę strzelców wpisał się Goran Cvijanović, któremu asystował Bartosz Rymaniak. Słoweńczyk bardzo sprawnie wykorzystał centrę od swojego kolegi i głową przelobował Michałą Gliwę. W 23. minucie do wyrównania doprowadził Filip Piszczek, który popisał się strzałem w górny róg siatki. Koronie po raz kolejny udało się wysunąć na prowadzenie jeszcze przed zamianą stron. W 40. minucie z okazji do strzelenia gola skorzystał Nika Kaczarawa. W 48. minucie Michal Piter-Bucko doprowadził do wyrównania 2:2. W 78. interwencja bloku obronnego Korony zakończyła się golem samobójczym wpisanym na konto Diawa. Senegalczyk zrekompensował się w 80. minucie golem wyrównującym na 3:3.

Legia Warszawa pokonała u siebie 4:1 Śląsk Wrocław. Bohaterem spotkania został Kasper Hamalainen, który już po pierwszej połowie mógł się pochwalić hat-trickiem (23’, 30’ i 33’). Przegrywając 0:3 zawodnicy Śląska próbowali złapać kontakt z rywalem, co udało się w 35. minucie, gdy gola strzelił Robert Pich. Wszelkie nadzieje gości spotkania w doliczonym do pierwszej połowy czasie (45+1’) rozwiał Jarosław Niezgoda.

17 lutego (sobota)

Wisła Płock wygrała 2:0 z KGHM Zagłębie Lubin. Obie bramki strzelił Jose Kante. Gwinejski napastnik otworzył wynik spotkania w 48. minucie. Stilić zagrał do Michalaka, a ten od razu podał do Kante, który strzałem z pierwszej piłki pokonał bramkarza gości. Druga bramka padła dopiero w 87. minucie. Tym razem Gwinejczykowi asystował Arkadiusz Reca.

Wynikiem 1:0 zakończyły się zmagania Jagielloni Białystok z Cracovią. Jedynym strzelcem w tym spotkaniu został Martin Pospisil, który w 60. minucie popisał się precyzyjnym strzałem do bramki Michala Peskovicia.

Po ostatniej przegranej i remisie Wiśle Kraków udało się zgarnąć komplet punktów po spotkaniu z Arką Gdynia. Biała Gwiazda zakończyła mecz wynikiem 3:2. Wynik w 11. minucie otworzyli Arkowcy. Strzelcem został Patryk Kun, któremu asystował Adam Marciniak. Gospodarze odpowiedzieli w 45. minucie, gdy do remisu doprowadził Jesus Imaz. Po zamianie stron przewagę przejęli piłkarze Wisły. Tym razem na listę strzelców wpisał się Zoran Arsenić (51’). W 60. minucie Michał Marcjanik wyrównał na 2:2. W 83. minucie komplet punktów zawodnikom Białej Gwiazdy zapewnił Zoran Arsenić.

18 lutego (niedziela)

Porażką 0:2 zakończyła się konfrontacja Lechii Gdańsk z Piastem Gliwice. Wynik spotkania na Stadionie Energa Gdańsk został otwarty dopiero w 65. minucie przez Mateusza Szczepaniaka, któremu asystował Tomasz Jodłowiec. Goście podnieśli wynik w doliczonym czasie gry – 90+4’, a piłkę w siatce umieścił Michal Papadopulos.

Lech Poznań został triumfatorem niedzielnego meczu. Kolejorz pokonał Pogoń Szczecin 2:0. Strzelcami zostali Darko Jevtić (20’) oraz Emir Dilaver (81’). Na Inea Stadion w Poznaniu można było też zobaczyć sporo żółtych kartek. W gronie gospodarzy ukarani zostali: Łukasz Trałka (41’) i Darko Jevitć (59’), a wśród gości ze Szczecina: Kamil Drygas (25’), Łukasz Zwoliński (74’), Jarosław Fojut (83’) oraz Jakub Piotrowski (90+2’).

19 lutego (poniedziałek)

Ostatnie spotkanie 23. kolejki Lotto Ekstraklasy to zwycięstwo Górnika Zabrze z Bruk-Bet Termalica Nieciecza. Górnicy wygrali 3:0. Gole strzelali: Łukasz Wolsztyński (30’), Rafał Kurzawa (53’) oraz Damian Kądzior (74’).