Ekstraklasa 2017/2018 – 29. kolejka

31 marca (sobota)

Górnik Zabrze zremisował 2:2 z Sandecją Nowy Sącz. Wynik spotkania otworzyli goście. W 56. minucie celnym trafieniem wykazał się Wojciech Trochim. Gospodarze wyrównali w 75. minucie po tym, jak Igor Angulo wykorzystał rzut karny. W 79. minucie na listę strzelców wpisał się Dani Suarez. Do ostatecznego wyrównania doprowadził w 82. minucie Aleksandar Kolew.

W 29. kolejce Lotto Ekstraklasy Bruk-Bet Termalica Nieciecza wygrała 2:0 z Cracovią. Pierwszą bramkę dla gospodarzy w 77. minucie strzelił Szymon Pawłowski, który popisał się efektowną indywidualną akcją. Pomocnik z Niecieczy zgubił dwóch obrońców i trafił tuż obok Peskovicia. W 90. minucie wynik podwyższył Samuel Stefanik, któremu asystował Szymon Pawłowski.

Korona Kielce triumfowała w spotkaniu z Lechią Gdańsk. Scyzory pokonały ekipę z Pomorza 1:0, a strzelcem jedynej bramki w tym spotkaniu został Goran Cvijanović, który pokonał bramkarza gości w 18. minucie. Słoweński zawodnik miał szansę na podwyższenie wyniku, ale w 33. minucie nie wykorzystał „jedenastki” i piłka powędrowała wysoko nad poprzeczką. W trakcie spotkania zobaczyliśmy też sporo żółtych kartek. Wśród piłkarzy Korony ukarani przez sędziego zostali: Ken Kallaste (83’), Radek Dejmek (83’) oraz Jacek Kiełb (88’). W gronie gości sędzia ukarał: Dusana Kuciaka (32’), Falvio Paixao (32’) i Daniela Łukasika (40’).

Spotkanie Arki Gdynia z Legią Warszawa zakończyło się zwycięstwem Arkowców 1:0. Zwycięskiego gola dla gospodarzy w 34. minucie Andrij Bohdanow, który zaimponował pięknym strzałem z rzutu wolnego, wykonywanego sprzed pola karnego. Ukraiński piłkarz precyzyjnie przymierzył się do strzału i posłał futbolówkę po ziemi do bramki Arkadiusza Malarza, który nie poradził sobie z obroną.

[su_heading]2 kwietnia (poniedziałek)[/su_heading]

KGHM Zagłębie pokonało 1:0 Jagiellonię Białystok. Jako jedyny na listę strzelców wpisał się Filip Starzyński, któremu w 25. minucie udało się dobiec w odpowiednim momencie do piłki i dobić ją po próbie trafienia Jakuba Maresa.

Identycznym rezultatem bramkowym zakończyła się konfrontacja Wisły Płock z Piastem Gliwice. Gola dla Nafciarzy w 88. minucie zdobył Alan Uryga, który głową posłał piłkę do bramki Jakuba Szmatuły. Asystował mu Dominik Furman.

Pogoń Szczecin wyszła zwycięsko ze spotkania ze Śląskiem Wrocław. Duma Pomorza zwyciężyła 3:2. Pierwsza bramka padła tuż przed zakończeniem pierwszej połowy meczu. Strzelcem został Spas Delew. Wynik uległ podwyższeniu w 59. minucie po bramce Adama Frączczaka, któremu asystował Lasza Dwali. Zawodnicy gospodarzy wykorzystali fatalny błąd Tarasovsa. Frączczakowi udało się trafić z bardzo trudnego kąta. W akcji pojawiły się wątpliwości odnośnie spalonego, jednak analiza VAR wykazała, że gola należy uznać. W 70. minucie autorem kontaktowej bramki został Piotr Celeban. Asystę w tej akcji zaliczył Augusto. W 80. minucie na listę strzelców wpisał się Tomasz Hołota, który wykorzystując dośrodkowanie z rzutu rożnego przekreślił jakiekolwiek szanse Śląska na remis. Goście strzelili jeszcze jedną bramkę w doliczonym czasie gry (Marcin robak – 90+3’), ale nie przełożyło się to na zdobycie choćby jednego punktu.

W ostatnim meczu 29. kolejki Lotto Ekstraklasy Wisła Kraków przegrała 1:3 z Lechem Poznań. Gospodarze otworzyli wynik spotkania w 30. minucie, ale bramka Carlitosa okazała się ostatnim golem Białej Gwiazdy w tym spotkaniu. Bohaterem meczu został Christian Gytkjaer, który zaliczył hat-tricka. Najpierw posłał piłkę do siatki z rzutu karnego (43’), a później jeszcze dwukrotnie pokonał Juliana Cuestę (52’ i 83’).