Ekstraklasa 2018/2019 – 6. kolejka

24 sierpnia (piątek)

Piast Gliwice pokonał u siebie 3:1 Cracovię. Pasy grały w osłabieniu od 12. minuty, gdy czerwoną kartką ukarany został Marcin Budziński. Na listę strzelców wśród piłkarzy gospodarzy wpisali się: Jorge Felix (15’), Michal Papadopulos (25’) i Tom Hateley (66’). Ten ostatni miał okazję na podwyższenie wyniku już w 44. minucie, jednak nie udało mu się wykorzystać rzutu karnego. Jedynego gola dla Cracovii w 73. minucie strzelił Javi Hernandez.

Tego samego dnia na własnym boisku zwyciężyła również Korona Kielce, która wynikiem 2:1 zakończyła spotkanie z Arką Gdynia. Wynik spotkania w 16. minucie otworzył Elia Soriano. Jako drugi na liście strzelców zagościł Zlatko Janjić, który dobijał po strzale Ivana Jukicia. Piłkarzom z Gdyni udało się strzelić gola kontaktowego w 77. minucie. Oliver Petrak sfaulował w polu karnym Frederika Helstrupa, a sędzia podyktował „jedenastkę”. Pewnym i mocnym strzałem popisał się Damian Zbozień.

25 sierpnia (sobota)

W 6. kolejce Lotto Ekstraklasy 2018/2019 mniej szczęścia na swoim boisku miała Pogoń Szczecin, która przegrała 2:3 z Lechią Gdańsk. W pierwszej połowie to gospodarze zdawali się mieć przewagę, bowiem zawodnicy Dumy Pomorza schodzili do szatni z jednobramkową przewagą. Po zamianie stron Lechia szybko doprowadziła do remisu. W 49. minucie gola strzelił Lukas Haraslin. Kilka minut później na listę strzelców wpisał się Steven Vitoria (55’). Stan meczu w 66. minucie wyrównał Kamil Drygas, który bez problemu wykorzystał podyktowany przez arbitra rzut karny. Lechiści udowodnili, że przyjechali do Szczecina po komplet punktów. W 69. ostateczny wynik spotkania ustalił Adam Chrzanowski.

Wisła Kraków rozgromiła Górnik Zabrze. Biała Gwiazda nie dała żadnych szans gościom i wygrała 3:0. Gole strzelali: Rafał Pietrzak (18’), Zdenek Ondrasek (22’) i Vullnet Basha (49’).

26 sierpnia (niedziela)

Legia Warszawa przegrała w tym sezonie po raz drugi. W 1. kolejce Wojskowi nie poradzili sobie z zespołem KGHM Zagłębie Lubin (1:3), a w niedzielnej konfrontacji oddali komplet punktów Wiśle Płock. Mistrz Polski przegrał 1:4. Strzelcami bramek dla Nafciarzy byli: Ricardinho (11’ i 49’), Dominik Furman (40’) i Nico Varela (74’). Jedyną bramkę dla gospodarzy spotkania w 82. minucie strzelił Carlitos. Od 63. minuty Legia grała w osłabionym składzie, ponieważ drugą żółtą kartką i w konsekwencji czerwoną ukarany został Inaki Astiz.

Po serii wygranych Jagiellonia Białystok poległa w starciu z Miedzią Legnica, przegrywając 2:3. Najwięcej piłkarskich emocji mogliśmy zobaczyć dopiero po zamianie stron, bo pierwsza połowa meczu zakończyła się bezbramkowo dla obu drużyn. Wynik spotkania w 68. minucie otworzył Roman Bezjak. Kilka minut później do wyrównania doprowadził Petteri Forsell (73’). W 80. minucie po golu Tarasa Romanczuka Jaga znów prowadziła, jednak radość gospodarzy nie trwała długo. W 82. minucie Miedzianka wyrównała (Petteri Forsell), a w 87. minucie zagwarantowała sobie zwycięstwo (Rafał Augustyniak).

Zespół KGHM Zagłębie Lubin znów zgarnął komplet punktów, tym razem po wygranym 2:1 meczu przeciwko Lechowi Poznań. Gospodarze zdobyli bramkową przewagę już w pierwszym kwadransie spotkania. W 15. minucie pierwszym strzelcem został Łukasz Janoszka, któremu asystował Filip Jagiełło. W drugiej połowie przez chwilę byliśmy świadkami remisu. W 49. minucie wyrównać udało się Tomaszowi Cywce. Kilka minut później Patryk Tuszyński (53’) głową umieścił piłkę w siatce rywali, tym samym wpisując na swoje konto czwartego w tym sezonie gola.

27 sierpnia (poniedziałek)

Zagłębie Sosnowiec zremisowało 3:3 ze Śląskiem Wrocław. Strzelcami w drużynie gospodarzy byli: Vamara Sanogo (56’ i 59’) i Żarko Udovicić (65’), a w ekipie gości: Marcin Robak (11’ i 90’) i Farshad Ahmadzadeh (26’). W 61. minucie murawę musiał opuścić Augusto, który został ukarany drugą żółtą kartką i w konsekwencji czerwoną.