adidas Telstar 18 – nowa piłka już w lutym na boiskach Lotto Ekstraklasy

Telstar 18 to nowa oficjalna piłka Lotto Ekstraklasy, która zadebiutuje na boisku już 9 lutego. Kolejne dzieło adidasa jest jednocześnie oficjalną futbolówką Mistrzostw Świata FIFA 2018, rozgrywanych w Rosji. Design Telstar 18 to bezpośrednie nawiązanie do pierwszego modelu tej serii. Niemiecki producent zdecydował się jednak nie tylko na ciekawe wzornictwo. Piłka wyposażona została w nowoczesne technologie, które sprawiają, że produkt już na starcie wyprzedził konkurencyjne modele i został określony jako najbardziej innowacyjna futbolówka na świecie.

Nowa piłka Lotto Ekstraklasy – czy będzie więcej goli?

Telstar 18 to następca modelu Krasava, który w ostatnim czasie był użytkowany przez zawodników polskiej ligi piłki nożnej. To już piąta w Lotto Ekstraklasie futbolówka, za którą odpowiedzialna jest marka adidas. Dotychczas na polskich boiskach spod szyldu trzech pasków wykorzystywano modele: Brazuca, Conext, Errejota i wspomniany już model Krasava. Długofalowa współpraca z firmą adidas skutkuje pojawieniem się Telstar 18. Marcin Mikucki, będący dyrektorem ds. marketingu i sprzedaży Ekstraklasy S.A. mocno liczy na to, że nowa futbolówka przyczyni się do jeszcze większej liczby bramek w Lotto Ekstraklasie. Dla przykładu – w 2017 roku piłką adidas Krasava polscy piłkarze strzelili aż 807 bramek. Średnia z takiego wyniku wynosi 2,65 gola na mecz. Takie statystyki powodują, że Telstar 18 ma przed sobą niełatwe zadanie, by móc się równać ze swoim poprzednikiem. Włodarze Lotto Ekstraklasy cieszą się nową propozycją od adidasa, ponieważ polscy piłkarze będą mogli korzystać z takiej samej piłki, jaka wybrana została oficjalną futbolówką MŚ 2018.

Sportowe dziedzictwo ukryte w designie

adidas w czasie projektowania piłki Telstar 18 garściami czerpał inspirację z pierwszego reprezentanta tej serii, jaki po raz pierwszy pojawił się na murawie w czasie organizowanych w 1970 roku w Meksyku Mistrzostw Świata. Na białej podstawie umieszczono czarno-białe łaty, które nawiązują do modelu Telstar. Designerzy chcieli też zaprezentować nowoczesny charakter produktu, dlatego inspiracją dla czarno-białych elementów były piksele komputerowe. Trzeba przyznać, że Telstar 18 oferuje raczej stonowaną kolorystykę. Białą podstawę z czarno-białymi elementami wzbogacono złotą czcionką, układającą się w logo adidasa oraz nazwę modelu piłki.

Piłkarskie innowacje, jakich dotąd nie było

Piłka adidas Telstar 18 to bez wątpienia najbardziej innowacyjna piłka na świecie. Nowoczesne rozwiązania technologiczne są już widoczne na pierwszy rzut oka, bowiem producent zdecydował się na termicznie zgrzewaną bezszwową powłokę. Zabieg ten przekłada się na lepszą precyzją uderzeń i zmniejszoną ilość pobieranej z boiska wody. W modelu znajdują się materiały pozyskane z recyklingu, co może spodobać się entuzjastom ekologii. Telstar 18 jest też pierwszą piłką meczową wyposażoną w najnowszej generacji układ NFC. Chip pozwala użytkownikowi wchodzić w interakcje z futbolówką. Do uzyskania precyzyjnych danych niezbędny jest smartfon z dedykowaną aplikacją.

Oficjalna piłka Lotto Ekstraklasy dostępna jest w sklepie online 50style.pl na https://50style.pl/filtr/adidas-telstar-18/ oraz w sklepach stacjonarnych sieci 50 Style.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *