Akcesoria zimowe dla piłkarza

Akcesoria zimowe dla piłkarza

Kompletowanie futbolowej garderoby na sezon jesienno-zimowy nie kończy się na ubraniach i butach! Już niedługo niskie temperatury naprawdę zaczną ci doskwierać, dlatego warto od razu zaopatrzyć się w niezbędne, zimowe akcesoria! Podpowiadamy, o czym nie możesz zapomnieć.

Zimowe akcesoria piłkarskie – dlaczego warto?

Inwestując w zimowe akcesoria do gry w piłkę na zewnątrz, inwestujesz nie tylko w komfort gry, ale przede wszystkim w swoje zdrowie. Legendy głoszą, że sport świetnie wpływa na odporność, szczególnie gdy uprawiamy go nawet wtedy, gdy pogoda nie sprzyja. Jednak aby rzeczywiście uchronić się przed przeziębieniami i grypą, warto zadbać o to, by na boisku być w pełni przygotowanym na każdą okoliczność. Ochrona najbardziej newralgicznych punktów, takich jak zatoki czy gardło to absolutna konieczność! Warto też zadbać o lepsze rozgrzanie stóp i mięśni nóg. A gdy na dworze zrobi się naprawdę zimno, to nie zapomnij o ubraniu bielizny termoaktywnej. Oto kilka propozycji akcesoriów piłkarskich na sezon jesienno-zimowy, które sprawią, że aktywność fizyczna w drugiej połowie roku będzie dla ciebie przyjemna i korzystna!

Czapka dla piłkarza

Każda aktywność fizyczna na zewnątrz wiąże się z możliwością przewiania, w szczególności uszu, które są bardzo wrażliwe na niskie temperatury. Jeśli do chłodnych podmuchów wiatru dołączy siarczysty deszcz, a ty ruszysz bez czapki na boisko, to przeziębienie masz jak w banku! Przez głowę ucieka nam najwięcej ciepła, dlatego koniecznością każdego całorocznego sportowca jest ochrona tej części ciała. Na szczęście w ofertach marek sportowych znajdziesz dziś wiele modnych i wygodnych czapek sportowych. Postaw na te najbardziej przylegające do głowy i zakrywające uszy!

Bluza ze stójką lub chusta na szyję

Kolejnym punktem, którego wychłodzenie może nas doprowadzić do zachorowania, jest oczywiście szyja. Przed rozpoczęciem jesienno-zimowego sezonu na boisku, zaopatrz się koniecznie w bluzę lub kurtkę ze stójką lub charakterystyczną chustę, którą wkładasz przez głowę i odczuwasz przyjemne ciepło w okolicach gardła.

Rękawiczki

Jeśli nie jesteś bramkarzem, to twoje ręce w trakcie każdego jesiennego meczu są narażone na wychłodzenie. Ma to nie tylko swoje skutki zdrowotne, ale także estetyczne. Przemarznięte ręce to wysuszona, zaczerwieniona skóra, która zdecydowanie nie wygląda dobrze! Dlatego na każdy trening zabieraj ze sobą rękawiczki. Najlepiej zwykłe, wełniane, które perfekcyjnie izolują ciepło.

Getry piłkarskie

O ile w wiosenno-letnią porę marzymy o tym, by odkryć jak największą powierzchnię ciała, o tyle jesienią i zimą konieczne jest osłonienie od zimna nie tylko górnych partii ciała, ale też dolnych, które intensywnie pracują podczas gry. Wybierz więc dla siebie dobrej jakości getry, które założysz na legginsy sportowe. Dzięki temu nie masz szans na wychłodzenie na boisku!

Dbaj o swoje zdrowie nie tylko zdrową dietą, ale także odpowiednim ubiorem na co dzień i na trening. Akcesoria zimowe piłkarzom mogą przydać się szybciej, niż się tego spodziewamy, szczególnie jeśli pogoda nas zaskoczy lub gdy odbywamy treningi późnym wieczorem lub wcześnie rano!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *