Beniaminkowie sezonu 2018/2019

W Lotto Ekstraklasie 2018/2019 debiut zaliczył dwie drużyny – Miedź Legnica i Zagłębie Sosnowiec. Beniaminkowie zaliczyli awans po udanych występach w Nice I Lidze. Przyjrzymy się, jak radzą sobie beniaminkowie sezonu 2018/2019 w obliczu nowych wyzwań.

Beniaminkowie sezonu 2018/2019 w tabeli Lotto Ekstraklasy

Za nami już siedem kolejek tegorocznej Lotto Ekstraklasy. Do tej pory w nowej formie rozgrywek zdecydowanie lepiej radzi sobie Miedź Legnica, która w 6. kolejce pokonała Jagiellonię Białystok (3:2), a w 7. kolejce zdeklasowała zespół KGHM Zagłębie Lubin (2:0). Miedzianka aktualnie zajmuje dziewiątą pozycję w tabeli, mając na koncie 10 punktów po trzech zwycięstwach, jednym remisie i trzech przegranych. Bilans bramkowy Miedzi Legnica wynosi aktualnie 9:10.

Zagłębie Sosnowiec znajduje się blisko strefy spadkowej. Po jednym zwycięstwie, dwóch remisach i czterech przegranych, z bilansem bramkowym wynoszącym 11:15 i pięcioma punktami na koncie, Zagłębiacy znajdują się na piętnastym miejscu w tabeli. Drużynę z Sosnowca dzielą tylko dwa punkty przewagi nad znajdującymi się w strefie spadkowej Pogonią Szczecin i Cracovią.

Miedź Legnica po siedmiu kolejkach w Lotto Ekstraklasie

Miedzianka zaliczyła udany debiut w rozgrywkach Lotto Ekstraklasy. 20 lipca ekipa Dominika Nowaka pokonała 1:0 Pogoń Szczecin. Strzelcem pierwszej bramki dla Miedzi Legnica w Lotto Ekstraklasie został Petteri Forsell, który wpisał się na listę strzelców w doliczonym czasie gry (90+1’). W kolejnej kolejce klub z Legnicy poniósł porażkę 1:2 w starciu z Wisłą Kraków. W pierwszym sierpniowym meczu beniaminek sezonu 2018/2019 również nie miał zbyt wiele szczęścia, bowiem konfrontacja z Górnikiem Zabrze zakończyła się przegraną 1:3. Kolejną porażkę Miedź Legnica odnotowała 10 sierpnia – tym razem zespół został pokonany 0:2 przez Lechię Gdańsk, która aktualnie zajmuje pierwszą lokatę w rankingu Lotto Ekstraklasy. W następnych kolejkach Miedzianka zremisowała z Koroną Kielce (1:1) oraz wygrała z Jagiellonią Białystok (3:2) i Zagłębiem Lubin (2:0).

Zagłębie Sosnowiec po siedmiu kolejkach w Lotto Ekstraklasie

W meczu 1. kolejki Lotto Ekstraklasy 2018/2019 Zagłębie Sosnowiec przegrało 1:2 z Piastem Gliwice. W kolejnym meczu drugi z beniaminków obecnego sezonu nie poradził sobie z Wisłą Kraków, przegrywając na wyjeździe 1:2. Zagłębiakiom udało się zgarnąć komplet punktów dopiero w trzecim, wygranym 3:0, spotkaniu przeciwko Pogoni Szczecin. Nie jest to jednak godne podziwu osiągnięcie z uwagi na fakt, że Duma Pomorza w tym sezonie nie wygrała jeszcze żadnego meczu. W dwóch następnych kolejkach Zagłębie Sosnowiec odnotowało porażki: z Lechem Poznań (0:4) i Legią Warszawa (1:2). Dwie ostatnie kolejki zakończyły się dla Zagłębiaków remisem: ze Śląskiem Wrocław (3:3) i Arką Gdynia (2:2).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *