Ekstraklasa 2017/2018 – 30. kolejka

7 kwietnia (sobota)

Jagiellonia Białystok w 30. kolejce Lotto Ekstraklasy przegrała 1:3 spotkania z Wisłą Płock. Jako pierwszy piłkę do bramki posłał Arkadiusz Reca, który w 9. minucie zaskoczył obronę gospodarzy. Pomocnik Nafciarzy po raz kolejny wpisał się na listę strzelców 26. minucie. Asystował mu Dominik Furman. Jaga odpowiedziała dopiero w 54. minucie, gdy Martin Pospisil oddał strzał pola karnego i umieścił piłkę w siatce tuż przy prawym słupku. W 77. minucie wynik meczu ustalił asystujący przy pierwszym golu Semir Stilić.

Remis 0:0 to rezultat spotkania Sandecji Nowy Sącz z Wisłą Kraków. Biała Gwiazda potrzebowała co najmniej jednego punktu, by zagwarantować sobie możliwość gry w grupie mistrzowskiej Lotto Ekstraklasy. Bezbramkowy remis na Stadionie LKS Nieciecza to zatem dobra wiadomość dla zawodników z Krakowa.

Lech Poznań w spotkaniu 30. kolejki Lotto Ekstraklasy zwyciężył z Górnikiem Zabrze. Pierwsza bramka meczu padła w doliczonym czasie pierwszej połowy po strzale Kamila Jóźwiaka (45+1’), któremu asystował Maciej Gajos. W 77. minucie do remisu doprowadził Damian Kądzior, którzy wykorzystał rzut karny podyktowany przez sędziego za zagranie ręką Barkrotha. W 81. minucie wynik na korzyść gospodarzy podwyższył Łukasz Trałka. Asystował mu Radosław Majewski. Kolejorz mimo zdecydowanej dominacji na boisku postanowił walczyć do ostatnich sekund. W doliczonym czasie gry (90+4’) bramkę strzelił asystujący wcześniej Radosław Majewski.

Konfrontacja Piasta Gliwice z zespołem Bruk-Bet Termalica Nieciecza zakończyła się remisem 1:1. Bramkę dla gospodarzy w 16. minucie strzelił Jakub Czerwiński. Gościom na Stadionie Piasta Gliwice udało się wyrównać dopiero w doliczonym czasie gry. Pewnym strzałem do remisu doprowadził Vladislavs Gutkovskis (90+1’).

Legia Warszawa pokonała 3:0 Pogoń Szczecin. W trzecim kwadransie meczu świetną akcję lewą stroną boiska przeprowadził Sebastian Szymański. Ostatecznie futbolówka znalazła się pod nogami Kaspera Hamalainena, który z okolic 16. metra przymierzył się do strzału i otworzył wynik spotkania (26’). Rezultat na 2:0 po zamianie stron podwyższył Jarosław Niezgoda, któremu asystował strzelający wcześniej Kasper Hamalainen. Przyjemną dla oka akcję Legioniści przeprowadzili też w 71. minucie. Michał Kucharczyk skutecznie wyłożył piłkę Sebastianowi Szymańskiemu, a ten umieścił ją w siatce.

Cracovia zremisowała 2:2 z KGHM Zagłębie Lubin. W pierwszej połowie nie oglądaliśmy żadnych bramek. Wynik meczu po zamianie stron otworzył zawodnik z Lubina – Jakub Mares (51’). Do wyrównania na 1:1 doszło po rzucie karnym, który bez problemu wykorzystał Krzysztof Piątek (72’). Krakowski napastnik pięć minut później strzelił kolejną bramkę. Asystował mu Deniss Rakels. Wydawało się, że Pasy będą triumfowały w tym spotkaniu, jednak w ostatniej minucie podanie od Adama Matuszczyka na gola zamienił Bartłomiej Pawłowski.

Śląsk Wrocław zremisował 1:1 z Koroną Kielce. W 45. minucie Marcin Robak trafił z rzutu karnego, który sędzia podyktował po tym, jak Kecskes sfaulował Sito Rierę. Przewaga gospodarzy przed zejściem do szatni nie podcięła skrzydeł Złocisto-Krwistym, którzy zwiększyli swoją aktywność na boisku w drugiej połowie. W 54. minucie wyrównującą bramkę strzelił Ivan Jukić, któremu asystował Michael Gardawski.

Lechia Gdańsk triumfowała w meczu z Arką Gdynia. Lechiści wygrali 4:2. Gole dla gospodarzy strzelali Flavio Paixao (14’, 28’ i 39’) oraz Sławomir Peszko (25’). Wśród zawodników z Gdyni na listę strzelców wpisali się Luka Zarandia (67’) i Enrique Esqueda (90+8’).