Ekstraklasa 2017/2018 – 33. kolejka

27 kwietnia (piątek)

Inauguracyjne spotkanie 33. kolejki Lotto Ekstraklasy zakończyło się porażką Arki Gdynia 1:5 z Piastem Gliwice. Wynik meczu w 25. minucie otworzył Sasa Zivec, któremu asystował Mateusz Szczepaniak. Gospodarze mieli szansę, by doprowadzić do remisu, jednak Mateusz Szwoch w 33. minucie nie wykorzystał podyktowanego przez sędziego rzutu karnego. Strzał pomocnika Arkowców kapitalnie obronił Jakub Szmatuła. Za to „jedenastkę” pewnie zamienił na gola Tom Hateley, który w 50. minucie podwyższył wynik na korzyść Piasta. Minutę później po raz drugi w tym spotkaniu na listę strzelców wpisał się Sasa Zivec. Asystował mu Martin Konczkowski. Gospodarze złapali kontakt z rywalem w 62. minucie, kiedy bramkę strzelił Maciej Jankowski. Żółto-Niebiescy byli zmuszeni do gry w osłabionym składzie od 71. minuty, gdy po dość brutalnym faulu czerwoną kartką ukarany został Marcus Vinicius da Silva. Goście postanowili skorzystać ze swojej przewagi. W 82. minucie gola strzelił Martin Konczkowski, a w doliczonym czasie gry (90+2’) wynik ustalił Michal Papadopulos.

Legia Warszawa 3:1 pokonała Koronę Kielce. W pierwszej połowie spotkania nie odnotowano żadnego gola. Wynik meczu dopiero w 47. minucie otworzył Sebastian Szymański, który popisał się mocnym strzałem w lewy róg bramki. Kilka minut później (55’) wynik podwyższył Jarosław Niezgoda. W 78. minucie czerwoną kartką ukarany został Ken Kallaste, więc Kielczanie musieli grać w osłabieniu. Minutę później „jedenastkę” wykorzystał Miroslav Radović, tym samym zwiększając przewagę Wojskowych. W końcówce meczu Złocisto-Krwiści strzelili kontaktową bramkę. Goran Cvijanović perfekcyjnie przymierzył z powietrza. Asystował mu Nika Kaczarawa.

28 kwietnia (sobota)

Wisła Płock przegrała 1:2 z KGHM Zagłębie Lubin. W 30. minucie Nico Varela otworzył wynik spotkania mocnym i pewnym uderzeniem z rzutu karnego, podyktowanym przez sędziego po tym, jak Mateusz Matras sfaulował urugwajskiego pomocnika. Jeszcze przed zamianą stron Miedziowi doprowadzili do wyrównania. W 37. minucie przyjął piłkę od Jakuba Maresa i skierował ją do bramki rywali. Wiele wskazywało na to, że spotkanie zakończy się jednobramkowym remisem. Jednak w doliczonym czasie gry (90+1’) sędzia podyktował kolejny rzut karny, tym razem dla gości na Stadionie im. Kazimierza Górskiego. Filip Starzyński bez większych problemów pokonał bramkarza Nafciarzy i zapewnił zwycięstwo swojej drużynie.

Pogoń Szczecin odniosła triumf w konfrontacji z Sandecją Nowy Sącz. Duma Pomorza zwyciężyła 2:0. Na listę strzelców wpisali się Ricardo Nunes (41’) oraz Adam Buksa (41’).

Wynikiem 2:4 zakończyło się spotkaniem między Lechem Poznań a Górnikiem Zabrze. Goście radzili sobie świetnie już od początku meczu, o czym świadczy gol strzelony w 18. minucie przez Marcina Urynowicza. Jeszcze przed zejściem do szatni Górnikom udało się podwyższyć wynik. Drugą połowę również zaczęli znakomicie. W 68. minucie Matus Putnocky został pokonany po raz trzeci, tym razem przez Szymona Matuszeka, któremu asystował Rafał Kurzawa. Gospodarze strzelili kontaktową bramkę w 75. minucie. W tej sytuacji celnością wykazał się Ołeksij Chobłenko. W 73. minucie strzelił Damian Kądzior, a w doliczonym czasie gry (90+3’) o honor Kolejorza zawalczył Maciej Gajos, który efektowną przewrotką zaskoczył Tomasza Loskę.

29 kwietnia (niedziela)

Cracovia wygrała 4:2 konfrontację z ekipą Bruk-Bet Termalica Nieciecza. Gole dla gospodarzy strzelali: Ołeksij Dytiatjew (29’) oraz Krzysztof Piątek (82’, 87’ i 90+2’), którego śmiało można określić mianem bohatera meczu. W drużynie gości wykazali się przede wszystkim Samuel Stefanik (6’) i Rafał Grzelak (30’).

Jagiellonia Białystok odniosła porażkę 0:1 w starciu z Wisłą Kraków. Jedyną bramkę w tym spotkaniu strzelił Zoran Arsenić (83’).

30 kwietnia (poniedziałek)

33. kolejka Lotto Ekstraklasy zakończyła się zwycięstwem Piasta Gliwice z Lechią Gdańsk. Gospodarze wygrali 3:1. Wynik spotkania otworzył Marcin Robak (26’), a najaktywniejszym piłkarzem Śląska został Jakub Kosecki (30’ i 45+1’). Bramkę dla Lechii w 31. minucie strzelił Sławomir Peszko.