Ekstraklasa 2017/2018 – 35. kolejka

8 maja (wtorek)

Piast Gliwice poniósł porażkę 0:2 w inauguracyjnym meczu 35. kolejki Lotto Ekstraklasy, podczas którego zmierzył się z Lechią Gdańsk. Wynik meczu w 45. minucie otworzył Michał Nalepa, któremu asystował Patryk Lipski. Gdański obrońca posłał piłkę prosto w okienko. W 78. minucie na listę strzelców wpisał się Joao Oliveira. Szwajcarowi asystował Simeon Sławczew.

Zespół Bruk-Bet Termalica Nieciecza zakończył konfrontację z Sandecją Nowy Sącz jednobramkowym remisem. Pierwszą bramkę na Stadionie LKS Nieciecza strzelił w 7. minucie Bartosz Śpiączka. Asystował mu Bartosz Szeliga. Piłkarzom Sandecji udało się wyrównać w 78. minucie. Efektowną akcję przeprowadził Pavlo Ksionz. Ukraiński pomocnik minął z piłką kilku rywali, po czym podał do Macieja Małkowskiego, który płaskim strzałem skierował futbolówkę w długi róh bramki i pokonał Dariusza Trelę.

Śląsk Wrocław wygrał 2:0 spotkanie z Pogonią Szczecin. Goście ze Szczecina grali w osłabionym składzie od 13. minuty. Boisko musiał opuścić Łukasz Budziłek, który wyszedł przed pole karne i zaatakował Jakuba Koseckiego, za co sędzia ukarał go czerwoną kartką. Pierwszą bramkę odnotowano w doliczonym do pierwszej połowy czasie (45+2’). Strzelcem gola otwierającego wynik spotkania został Michał Chrapek. Wynik w 49. minucie podwyższył Arkadiusz Piech, któremu asystował Jakub Kosecki. Panowie rozegrali wzorową akcję, przy okazji ustalając wynik meczu.

Takim samym rezultatem zakończył się mecz Arki Gdynia przeciwko Cracovii. Arkowcy zwyciężyli na własnym boisko 2:0. Pierwsza bramka padła już w 10. minucie. Mateusz Szwoch dośrodkował z rzutu różnego, a Rafał Siemaczko głową skierował piłkę do bramki Adama Wilka. W 79. minucie golkiper Pasów sfaulował Patryka Kunę, co skutkowało podyktowaniem przez sędziego rzutu karnego dla gospodarzy. Jedenastkę pewnie wykorzystał Mateusz Szwoch, który oddał precyzyjny strzał. Cracovia miała okazję do złapania kontaktu z przeciwnikiem, ale Krzysztofowi Piątkowi nie udało się pokonać Pavelsa Steinborsa strzałem z rzutu karnego w 89. minucie.

9 maja (środa)

Legia Warszawa pokonała 3:2 Wisłę Płock. Jako pierwszy na listę strzelców wpisał się Cafu, który w 35. minucie pokonał Thomasa Dahne. W 71. minucie wynik podwyższył Michał Kucharczyk. Asystował mu Marko Vesović. W 79. minucie Nafciarze złapali kontakt z rywali po tym jak bramkę strzelił Alan Uryga. W 81. minucie drugą żółtą kartkę, a w konsekwencji czerwoną zobaczył Mauricio, który musiał opuścić murawę. Wisła próbowała wykorzystać osłabienie składu przeciwnej drużyny. W 83. minucie do wyrównania doprowadził Kamil Biliński. Wojskowi jednak nie powiedzieli ostatniego słowa i walczyli do ostatnich sekund, by mecz nie zakończył się remisem. W 87. minucie swoją drugą w tym spotkaniu bramkę strzelił Cafu, który ustalił wynik na 3:2.

Górnik Zabrze zremisował 2:2 z Koroną Kielce. Gole dla gospodarzy strzelali: Marcin Urynowicz (1’) i Paweł Bochniewicz (58’). Natomiast wśród zawodników z Kielc na listę strzelców wpisał się Elia Soriano, który dwukrotnie (21’ i 28’) pokonał Tomasza Loskę.

Lech Poznań nie zakończył szczęśliwie środowego spotkania na Inea Stadion. Kolejorz przegrał z Jagiellonią Białystok 0:2. Celnością wykazali się Cillian Sheridan (16’) oraz Bartosz Kwiecień (56’).

Wisła Kraków triumfowała w starciu z KGHM Zagłębie Lubin. Biała Gwiazda zakończyła spotkanie wynikiem 3:0. Pierwszego gola strzelił w 34. minucie Carlitos. Hiszpanowi asystował Nikola Mitrović. Kolejne bramki mogliśmy zobaczyć dopiero w drugiej połowie, którą zdominował Rafał Boguski. W 83. minucie okazji na podwyższenie wyniku nie wykorzystał Pol Llonch, który trafił w słupek. Z dobitką zdążył jednak Boguski. Zawodnik Wisły po raz drugi zaskoczył Dominika Hładuna w 90. minucie. Asystował mu Tomasz Cywka.