Ekstraklasa 2018/2019 – 8. kolejka

14 września (piątek)

Zespół KGHM Zagłębie Lubin w inauguracyjnym spotkaniu 8. kolejki Lotto Ekstraklasy 2018/2019 zwyciężył 4:0 ze Śląskiem Wrocław. Pierwszego gola odnotowano w 40. minucie. Jako pierwszy na liście strzelców zagościł Filip Starzyński, który umieścił piłkę w siatce rywali bezpośrednio z rzutu różnego. Przed zejściem do szatni wynik podwyższył Filip Jagiełło (45+1’), któremu asystował strzelec pierwszej bramki. W 84. minucie niefortunnie piłkę do własnej bramki skierował Marcin Robak. Kilka minut później silnym strzałem popisał się Dawid Pakulski (88’), który ustalił ostateczny wynik meczu. Śląsk Wrocław grał w osłabieniu od 57. minuty, kiedy to drugą żółtą kartką i w konsekwencji czerwoną ukarany został Mateusz Cholewiak.

Jaga pokonała 3:1 Cracovię. Zawodnicy z Białegostoku zdobyli przewagę nad przeciwnikiem na chwilę przed zejściem do szatni. Wynik spotkania w 44. minucie otworzył Bartosz Kwiecień, któremu asystował Guilherme Sitya. Po zamianie stron strzeleckimi umiejętnościami popisywał się Cillian Sheridan, któremu dwukrotnie udało się zaskoczyć Maciej Gostomskiego. Bramkę dla pasów w 74. minucie strzelił Airam Cabrera.

15 września (sobota)

Wisła Płock zremisowała 2:2 z Miedzią Legnica. Beniaminek szybko zdobył przewagę na stadionie Nafciarzy. W 10. minucie spotkania gola strzelił Rafał Augustyniak, który pokonał Thomas Dähne płaskim strzałem. Asystował mu Henrik Ojamaa. W 30. minucie po raz pierwszy do wyrównania doszło za sprawą Alana Urygi, który pewnie wykorzystał dośrodkowanie z rzutu wolnego od Dominika Furmana i głową skierował piłkę do bramki Antona Kanibołockiego. Goście po raz kolejny zdobyli przewagę w doliczonym do pierwszej połowie czasie. Tym razem zaskoczył wszystkich Petteri Forsell (45+1’). Bramkę na ostateczny remis w 49. minucie strzelił Bartłomiej Sielewski.

Wynikiem 1:0 zakończyła się sobotnia konfrontacja Piasta Gliwice z Arką Gdynia. Jedyną bramkę w tym spotkaniu w 62. minucie strzelił Michal Papadopulos, który skrzętnie wykorzystał błąd obrońcy przeciwników – Frederika Helstrupa. Skład Arkowców został osłabiony w 42. minucie, gdy sędzia ukarał Andrija Bohdanowa drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartką.

Starcie Wisły Kraków i Lechii Gdańsk okazało się istnym festiwalem goli. Biała Gwiazda pokonała drużynę z Gdańska 5:2. Wśród zawodników gospodarzy mecz z golem na koncie zakończyli: Zdenek Ondrasek (18’), Jakub Bartkowski (45+1’), Dawid Kort (64’), Kamil Wojtkowski (75’) i Rafał Boguski (83’). Bramki dla gości strzelili: Patryk Lipski (6’) oraz Flavio Paixao (38’).

16 września (niedziela)

Remis 1:1 to rezultat meczy, w którym Pogoń Szczecin zmierzyła się z Koroną Kielce. Gospodarze szybko objęli prowadzenie, bowiem w 3. minucie jako pierwszy piłkę do siatki posłał Radosław Majewski, któremu asystował Lasza Dwali. Kielczanom udało się jednak wyrównać w 65. minucie. Do remisu doprowadził Elhadji Pape Diaw. Asystował mu Jakub Żubrowski.

Legia Warszawa wygrała 1:0 z Lechem Poznań, tym samym zgarniając komplet punktów. Jedynym strzelcem w tym spotkaniu był Dominik Nagy, który w 31. minucie pewnie wykorzystał dogranie od Sebastiana Szymańskiego i umieścił piłkę w siatce.

17 września (poniedziałek)

W 8 kolejce Lotto Ekstraklasy Zagłębie Sosnowiec zremisowało 1:1 z Górnikiem Zabrze. Gospodarze prowadzili od 17. minuty. Pierwszą bramkę w tym spotkaniu strzelił Vamara Sanogo. Górnicy odpowiedzieli dopiero w końcówce spotkania. W 85. minucie na liście strzelców zagościł Igor Angulo, któremu asystował Michał Koj. To już trzeci z rzędu remis beniaminka z Sosnowca, który aktualnie w rankingu ma tylko trzy punkty przewagi nad Cracovią i dwa nad Pogonią Szczecin, drużynami znajdującymi się w strefie spadkowej.