Maciej Skorża nowym trenerem Lecha Poznań

maciej skorża

Co składa się na sukces klubu piłkarskiego? Świetna, zgrana, drużyna i trener, który nią umiejętnie kieruje. Wiedzą o tym wszyscy, również zarząd Lecha Poznań. Kilka dni temu klub podpisał trzyletnią umowę z 42-letnim szkoleniowcem Maciejem Skorżą.

Pasmo sukcesów Skorży

Nowy trener Lecha Poznań na swoim koncie ma wiele sukcesów. Jego kariera rozpoczęła się w 2004 roku, kiedy to zadebiutował i przejął stery w Amice Wronki. Uznanie wśród kibiców zyskał w barwach Dyskobolii Grodzisk Wielkopolski, z którą zdobył Puchar Ekstraklasy oraz Puchar Polski. Później było już tylko lepiej – dwa tytuły mistrzowskie z Białą Gwiazdą i dwukrotne zdobycie Pucharu Polski z Legią Warszawa. Skorża we wrześniu 2012 roku zrobił sobie przerwę od polskich klubów i podpisał kontrakt z saudyjskim Ettifaq FC, z którym pracował do czerwca 2013 roku.

Gwarancja zwycięstwa?

Jak swoją decyzję tłumaczy zarząd? „Rozważaliśmy kilka kandydatur, w tym zagraniczne. W żaden sposób nie gwarantują one jednak sukcesu, a obcokrajowcy na stanowisku szkoleniowca nie znają języka, realiów i najczęściej też polskich piłkarzy. Trener Skorża z kolei ma na swoim koncie sukcesy, zna realia polskiej piłki nożnej, wie jak dotrzeć do piłkarzy i bardzo dobrze wpisuje się w funkcjonujące już w klubie mechanizmy. Będzie umiał korzystać zarówno ze skautingu jak i Akademii” powiedział dziennikarzom wiceprezes zarządu, Piotr Rutkowski.

Z dotychczasowym trenerem Lecha, Mariuszem Rumakiem, klub pożegnał się 12 sierpnia. Do czasu wyboru nowego trenera Kolejorza prowadził tymczasowy sztab szkoleniowy. Przewodził mu Krzysztof Chrobak ze wsparciem Marcina Wróbla, Andrzeja Kasprzaka, Dominika Kubiaka i Patryka Kniata. Sztab szkoleniowy w tym składzie poprowadzi również klub podczas najbliższego spotkania z Cracovią. Skorża swoje rządy rozpocznie od poniedziałku.

Klub o dużym potencjale

Co sprawiło, że Maciej Skorża wybrał Lecha Poznań? „Decyzję o chęci pracy w Lechu podjąłem bardzo szybko. Jestem bardzo dumny, że będę częścią tego co dzieje się w Poznaniu. Bardzo podoba mi się filozofia klubu i długofalowy projekt, którym jestem bardzo zainteresowany. Lech Poznań i Maciej Skorża mają wspólne cele. Chcemy jak najszybciej wrócić do Europy. Potencjał tego klubu pozwala realnie myśleć o regularnej grze w fazach grupowych europejskich pucharów (…) Sytuacja w drużynie jest obecnie skomplikowana. Wyniki na pewno nie są na miarę tego zespołu. Chcę jak najszybciej nawiązać relację z zespołem, by poprawić element mentalny oraz dyscyplinę taktyczną. Nad tym będę pracował od pierwszych godzin” – sprawę komentuje Skorża.

fot.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *