Ojrzyński wraca do pracy w Ekstraklasie

leszek ojrzyński

Leszek Ojrzyński jako trener związany był z wieloma polskimi klubami. W 2016 roku zakończył współpracę z Górnikiem Zabrze. Po prawie roku nieobecności Ojrzyński wraca do pracy w Ekstraklasie. Za kilka dni ma oficjalnie podpisać kontrakt i zostać trenerem Arki Gdynia.

Trener z doświadczeniem

Leszek Ojrzyński urodził się w Ciechanowie i ma spore znaczenie jeśli chodzi o kadrę trenerską w naszym kraju. Najpierw trenował trampkarzy Legii Warszawa, a później uczył zawodników takich klubów jak Polonia II Warszawa, Znicz Pruszków, Wisła Płock, Odra Wodzisław Śląski, Zagłębie Sosnowiec czy Korona Kielce. W marcu 2016 roku przestał trenować piłkarzy Górnika Zabrze, by po niemalże roku wrócić do roli trenera w Gdyni.

Mecz podwyższonego ryzyka

Ojrzyński zajmie miejsce Grzegorza Nicińskiego, wychowanka Arki Gdynia, który był trenerem tej drużyny od 21 września 2014 roku do 10 kwietnia 2017 roku. To właśnie w Lany poniedziałek Ojrzyński zadebiutuje jako trener „Żółto-Niebieski”. W tym dniu Arka Gdynia rozegra dość kluczowy mecz z Lechią, który będzie mieć niemałe znaczenie zarówno dla samego klubu, jak i jego nowego trenera.

Sytuacja Arki Gdynia

Obecnie Arka Gdynia plasuje się na 13. miejscu w tabeli, mając taką samą liczbę punktów co znajdujący się w strefie spadkowej Ruch Chorzów. Po podziale punktów Arkowcy będą walczyć, by utrzymać się w Ekstraklasie. Na Ojrzyńskiego spadło więc od razu sporo obowiązków i zadań, które musi wykonać prawidłowo, by zadbać o swoje dobre imię i o dobre imię gdyńskiego klubu. W dodatku Ojrzyński będzie musiał poprowadzić swój nowy klub w finałowym meczu Pucharu Polski, który odbędzie się 2 maja. Podczas spotkania Arka zmierzy się z Lechem Poznań.

Ojrzyński podpisał z klubem z Gdyni kontrakt obowiązujący do końca sezonu, jednak z możliwością przedłużenia. Czy zostanie na dłużej na ławce trenerskiej Arki okaże się po tym, jak zdoła sobie poradzić z najbliższymi wyzwaniami.

fot. www.arka.gdynia.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *