W co spakować się na trening piłkarski?

Torba treningowa adidas

Torba treningowa, a może plecak piłkarski – w co lepiej jest się spakować na trening? Jeżeli Ty również stoisz przed podobnym dylematem i zastanawiasz się w jakie rozwiązanie lepiej jest zainwestować, to doskonale, że trafiłeś właśnie na ten wpis.

Dziś nie tylko podpowiemy Ci na jakie aspekty zwrócić uwagę wybierając torbę piłkarską czy też plecak, ale również postaramy się wyłonić zwycięzcę tego pojedynku.

Bagaż na trening piłkarski – jak wybrać odpowiedni plecak bądź torbę?

Rozmiar

Jeżeli nie chcesz martwić się o to czy Twoje treningowe niezbędniki, aby na pewno zmieszczą się w torbie, to koniecznie postaw na model o pojemności nie mniejszej niż 30-40l. W torbie treningowej o takich rozmiarach zmieścisz wszystko to, czego potrzebujesz, a nawet więcej. 

Kształt

Przy poszukiwaniach dobrej torby lub plecaka piłkarskiego warto także zwrócić uwagę na ich kształt. Doskonałym wyborem będą modele prostokątne, które z racji swojego regularnego kształtu zmieszczą znacznie więcej niż te o owalnej formie, co okaże się niezwykle cenne np. podczas meczu wyjazdowego, gdy trzeba zabrać ze sobą większą ilość rzeczy.

Funkcjonalność

W przypadku tego rodzaju akcesoriów na trening piłkarski, pod jednym szczególnym względem sprawdza się zasada mówiąca o tym, że „Im więcej, tym lepiej”. Chodzi tutaj oczywiście o ilość przegródek oraz solidne zamykanych kieszeni, w których zmieszczą się wszystkie najbardziej niezbędne rzeczy na trening. Wybierając torbę treningową wyposażony w pojemną komorę główną oraz kieszenie boczne zapewniasz swoim rzeczom odpowiednią ochronę i jednocześnie możesz cieszyć się porządkiem, co z pewnością docenisz, gdy w pośpiechu będziesz przebierać się na trening i szukać poszczególnych elementów piłkarskiego stroju.

Materiał wykonania

Zarówno w przypadku toreb piłkarskich, jak i plecaków piłkarskich egzamin najlepiej zdają syntetyczne materiały, które wyróżniają się nie tylko dużą wytrzymałością, ale również zwiększoną odpornością na zabrudzenia, odbarwienia czy też wilgoć. Dobrym wyborem będzie więc np. 30 litrowa torba piłkarska adidas wykonana z doskonale wszystkim znanego poliestru czy też nylonu.

Torba piłkarska: czy warto w nią zainwestować?

W zestawieniu torba treningowa kontra plecak piłkarski, to właśnie to pierwsze akcesorium zdecydowanie wygrywa pod wieloma względami. Za zakupem torby wykonanej z wysokiej jakości materiału, która wyposażona jest w krótkie oraz długie rączki idealne do przewieszania ich na ramieniu przemawia nie tylko specjalnie zaprojektowana konstrukcja z utwardzonym dnem oraz ściankami bocznymi.

Torba treningowa Nike

Atutem toreb treningowych są także pojemność, praktyczność, jak i również fakt, że są one podzielone na strefy zapewniające odpowiedni poziom wentylacji. Do listy zalet warto także dodać wygodę użytkowania, która z powodzeniem może konkurować z pleckami.

Plecak na trening  piłkarski – najgorsze rozwiązanie z możliwych?

Czy w związku z powyższymi informacjami warto w ogóle brać pod uwagę plecak piłkarski? Choć to właśnie wyposażony w regulowane szelki plecak uważany jest za najlepsze rozwiązanie m.in. za sprawą faktu, że równomiernie rozkłada on noszony na plecach ciężar i nie obciąża zanadto kręgosłupa, to okazuje się, że nie zawsze się sprawdza.

Plecak na trening piłkarski może bowiem co najwyżej pełnić rolę dodatkowego akcesorium, w którym przechowywana będzie odzież sportowa na zmianę w sezonie letnim, gdy zestaw do ćwiczeń jest znacznie lżejszy, składa się z mniejszej ilości ubrań i z racji swojego rozmiaru zajmuje znacznie mniej miejsca w przepastnej torbie treningowej Nike czy adidas. Poza sezonem letnim o wiele lepszym rozwiązaniem będzie właśnie duża torba piłkarska wykonana z wytrzymałej i łatwej do czyszczenia tkaniny, która z uwagi na większy rozmiar z łatwością zmieści wszystkie niezbędne akcesoria takie jak spodenki, koszulka sportowa i bluza, buty do gry w piłkę nożną, rękawice piłkarskie oraz ochraniacze na nogi, ręcznik i bidon z wodą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *