Liverpool zmienia New Balance na Nike

Liverpool zakończył sądową batalię z marką New Balance, która dostarczała sprzęt sportowy angielskiemu klubowi od 2015 roku. Teraz sponsorem technicznym „The Reds” będzie Nike – amerykański gigant na przestrzeni lat współpracował z wieloma topowymi klubami piłkarskimi.

Z boiska do sądu, czyli LFC vs New Balance

Początkowo współpraca między drużyną z Anfield a marką New Balance układała się bardzo dobrze. Jednak po pewnym czasie Liverpool FC otrzymał intratną propozycję od firmy Nike, z którą zdecydował się podpisać nowy kontrakt. Amerykański producent odzieży utrzymywał, że w umowie widnieje zapis pozwalający mu wyrównać ofertę innej firmy, co miałoby skutkować automatycznym przedłużeniem kontraktu do końca sezonu 2019/2020. Nieco inaczej zapis ten postrzegały osoby zarządzające klubem, dlatego sprawa trafiła do sądu. Szefowie „The Reds” nie chcieli, aby New Balance wyrównywało ofertę oregońskiego koncernu i po kilku miesiącach udało im się uzyskać przychylność sądu.

Nike na Anfield – nowy sponsor Liverpoolu

Nike wyposaży Liverpool FC w stroje piłkarskie oraz stroje bramkarskie. Ponadto sprzęt otrzyma też sztab trenerski i członkowie klubowej fundacji. Piłkarze Jurgena Kloppa będą występować w strojach piłkarskich Nike w sezonie 2020/2021, a wiele wskazuje na to, że współpraca zostanie przedłużona na kolejny sezon.

zdjęcia: https://www.nike.com/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *