Nike Hypervenom czy Mercurial? Porównanie popularnych kolekcji korków Nike

Nike Hypervenom czy Mercurial? Porównanie popularnych kolekcji korków Nike

Ktokolwiek powiedział, że nie ma nic prostszego niż wybór i zakup korków, ten z pewnością nie miał okazji zapoznać się z bogatym i niesamowicie różnorodnym asortymentem oferowanym obecnie przez sportowych producentów, którzy przez lata ciężko pracowali na swoją pozycję. Podjęcia decyzji zdecydowanie nie ułatwia fakt, że nawet w kolekcjach jednego i tego samego brandu można znaleźć godne uwagi projekty. Znakomitym przykładem są tutaj chociażby buty piłkarskie Nike…

Choć wywodząca się z Oregonu firma sportowa swoją przygodę z obuwiem rozpoczęła od butów do biegania, to wraz ze wzrostem zainteresowania jakim cieszyły się produkty opatrzone logo Swoosh założyciele marki zdecydowali się znacznie rozszerzyć zakres oferowanego przez nią asortymentu. Tym sposobem do kolekcji Nike trafiły m.in. buty do koszykówki, a także korki piłkarskie Nike, które zdobyły sobie uznanie zarówno wśród profesjonalnych sportowców, jak i amatorów, którzy popis posiadanych umiejętności na boisku traktują stricte jako hobby i aktywną formę spędzania wolnego czasu.

Jak to jednak zwykle bywa, pomimo szczerych chęci nie wszystkie buty piłkarskie Nike zdobyły serca zawodników o różnym stopniu zaawansowania, nie oznacza to jednak, że nie można w ich przypadku mówić o istnych, obuwniczych gwiazdach… Na miano godnych uwagi korków piłkarskich od amerykańskiego producenta z pewnością zasługują co najmniej dwa modele, które idą ze sobą niemal łeb w łeb, jeżeli chodzi o zainteresowanie.

Nike Hypervenom vs. korki Nike Mercurial – starcie gigantów z logo Swoosh

Różnorodność

Skoro wstęp mamy już za sobą, to przejdźmy do konkretów. Już na pierwszy rzut oka widać, że kolekcja Nike Mercurial jest zdecydowanie bardziej różnorodna – w linii tej można bowiem znaleźć zarówno korki piłkarskie na twardą murawę (Nike Mercurial Vapor), jak i te dedykowane na miękkie nawierzchnie (Superfly), a także uniwersalny model na zróżnicowane nawierzchnie, który dostępny jest m.in. w wersji dla dzieci.  Po wspomniany model mogą więc sięgnąć zarówno dorośli i juniorzy, jak i pociechy, które dopiero zaczynają swoją przygodę z futbolem.

Warto także nadmienić fakt, że Nike Hypervenom można obecnie bez trudu znaleźć w wersji z niskimi, jak i wysokimi cholewkami (w której niegdyś grał m.in. Neymar JR. oraz Robert Lewandowski), tak więc tutaj również możemy mówić o rozmaitych opcjach.

Zastosowane materiały

Porównując ze sobą dwa modele korków piłkarskich Nike warto także wspomnieć o zastosowanych do ich produkcji materiałach. W obu przypadkach mamy do czynienia z syntetyczną cholewką, która w przypadku Nike Mercurial stworzona została z materiału Vaporposite, a więc tkaniny łączącej w sobie czepliwą siateczkę z wysokiej jakości materiałem, co w efekcie nie tylko pozwala na dobre czucie piłki, ale też kontrolę nad jej torem nawet przy bardzo dużych prędkościach. Miękki wierzch dokładnie otula stopy i dodatkowo je stabilizuje, dzięki czemu przyszły użytkownik może zaprezentować całą gamę swoich umiejętności podczas dryblingów, podań oraz strzałów na bramkę. To właśnie w tym modelu po raz pierwszy zastosowano poduszkę gazową Zoom Air umieszczoną na płytce i rozciągającą się na ¾ długości butów. Innowacyjne rozwiązanie daje lepsze czucie, zwiększa sprężystość, pozwala rozwijać znacznie szybsze prędkości na boisku, a jakby tego było mało znakomicie współpracuje z metalowymi korkami umieszczonymi na podeszwie zewnętrznej odpowiedzialnymi za przyczepność oraz szybkie oderwanie butów od podłoża, gdy tylko będzie to konieczne.

Korki piłkarskie Nike Hypervenom są z kolei wykonane z mocnych mikrowłókien przypominających plaster miodu i to właśnie dzięki tej specyficznej strukturze buty nie powodują otarć oraz podrażnień i dopasowują się do stóp idealnie niczym skarpetki. Atutem Hypervenom jest zastosowana technologia Flywire, która nie tylko odpowiada za komfortowe dopasowanie, ale też zwiększa boczną stabilizację, co z pewnością docenisz nie raz podczas zmagań z rywalami na boisku. Podeszwa składa się ze sprężystej płytki z Pebaxu® i nylonowych włókien ze specjalnie podzielonym obszarem palców, co skutecznie skraca czas reakcji i zwiększa przyczepność do nawierzchni.

Cena

Pod kątem ceny wersją zdecydowanie bardziej budget-friendly są buty piłkarskie Nike Hypervenom, co bez wątpienia związane jest z faktem, że jest to starszy model. Za Nike Mercurial Superfly przyjdzie nam zapłacić od 249,99 zł do 1299,99 zł (zależnie od wybranej wersji).

Dostępność

W tym aspekcie wygrywają Nike Mercurial – całą linię butów dla dorosłych, juniorów oraz dzieci znaleźć można m.in. w oficjalnym sklepie online amerykańskiego producenta, gdzie oprócz korków dostępne są także halówki oraz buty turfy. Nieco trudniej jest za to znaleźć model Hypervenom, gdyż znajduje się on w ofercie pojedynczych sklepów i z pewnością będzie trzeba w tym przypadku poświęcić nieco więcej czasu na poszukiwania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *