Przegląd piłkarskich technologii cz. 2

Przegląd piłkarskich technologii cz. 2

Niedawno na łamach naszego bloga publikowaliśmy wpis omawiający różne piłkarskie technologie. Uznaliśmy, że ten temat jest na tyle ciekawy, by kontynuować go w kolejnych tekstach. Dlatego dziś znów przedstawimy wam kilka innowacyjnych i niezwykle ciekawych rozwiązań technologicznych, które można znaleźć na piłkarskich boiskach lub z których zawodnicy korzystają na co dzień na swoich treningach.

Trawnik technologiczny

Jest to bardzo ciekawe rozwiązanie technologiczne, które stało się już standardem na najnowszych murawach. W dzisiejszych czasach naturalne murawy są rzadko spotykane, a piłkarze najczęściej biegają po sztucznych nawierzchniach. Aktualnie często bazuje się na technologii GrassMaster, która jest pewnego rodzaju hybrydą, łączącą naturalną trawę z syntetycznymi źdźbłami. Do tworzenia takich trawników wybiera się materiały wysokiej jakości.

Technologie komunikacyjne dla sędziów

Dziś sędziowie bez żadnego problemu mogą komunikować się między sobą drogą radiową, bez konieczności używania jakiegokolwiek okablowania. Jest to bardzo wygodny dla arbitrów sposób komunikacji, ułatwiający sprawne podejmowanie szybkich i sprawiedliwych decyzji. Do tego typu komunikacji sędzia potrzebuje tylko bezprzewodowej słuchawki, mikrofonu i niewielkich rozmiarów jednostki centralnej.

Nowoczesne bilety dla kibiców

Ogrom nowoczesnych technologii wykorzystywanych w piłce nożnej dotyczy nie tylko piłkarzy oraz sędziów. Wiele rozwiązań stworzono specjalnie z myślą o kibicach oraz bezpieczeństwie na stadionach. Jedną z technologii stosowanych odnośnie kibiców są specjalne bilety z chipem RFID. Dzięki takiemu rozwiązaniu zmniejsza się ryzyko fałszowania biletów oraz gwarantuje się kibicom większe bezpieczeństwo w czasie pobytu na stadionie. Wbudowany w bilet chip zawiera w sobie wszystkie niezbędne informacje dotyczące konkretnego zamówienia. Znajdują się na nim numer zamówienia, informacje personalne kibica oraz wszystkie potrzebne dane z jego dokumentu tożsamości.

Trójwymiarowa analiza

Każdy zna ten moment w czasie transmisji meczu, w którym w przerwie spotkania całe emocje przenoszą się na chwilę do studia, gdzie szerokie grono ekspertów wypowiada się na temat mecz, analizując krok po kroku jego przebieg. Kiedyś główną atrakcją spotkań w studiu były wyłącznie rozmowy, a dziś najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne pozwalają ekspertom na przeprowadzanie szczegółowej analizy meczu. Dzięki temu eksperci mogą rekonstruować poszczególne akcje, skrupulatnie je analizując i omawiając każdy ich detal. Każda akcja jest rekonstruowana za pomocą modelu 3D.

Identyfikowanie kibiców

Każdy kibic zna możliwości zaawansowanych systemów kamer, które znajdują się na owoczesnych obiektach piłkarskich. Innowacyjne sposoby rejestracji wideo istnieją jednak nie tylko po to, by widzowie mogli się zachwycać akcjami swoich ulubionych zawodników w jakości Ultra HD. System kamer jest potrzebny na stadionach również po to, by zagwarantować przebywającym tam kibicom optymalny poziom bezpieczeństwa w czasie każdego piłkarskiego spotkania. Na wielu obiektach używany jest system CCVT Siemens, który powstał w oparciu o najnowszej generacji urządzenia rejestrujące obraz. Technologia ta pozwala identyfikować kibiców siedzących na trybunach. Narzędzie wykorzystywane jest jako pomoc dla służb bezpieczeństwa, które dzięki temu są w stanie szybko wykryć zagrożenie i na nie zareagować.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *