Jak pielęgnować skórzane buty piłkarskie?

Jak pielęgnować skórzane buty piłkarskie?

Wobuwiu piłkarskim coraz częściej wykorzystuje się nowoczesne technologie i materiały syntetyczne. Mimo takich trendów niektórzy producenci nadal mają w ofercie buty wykonane ze skóry naturalnej. Często obuwie skórzane jest droższe od swoich syntetycznych odpowiedników, dlatego dobrze jest wiedzieć, w jaki sposób można zadbać o swoje korki, żeby cieszyć się nimi jak najdłużej bez utraty komfortu w czasie treningu lub gry.

Regularna pielęgnacja

Buty piłkarskie poddawane są intensywnej eksploatacji, więc powinieneś poświęcić im więcej uwagi niż w przypadku obuwia, które zakładasz idąc na spacer lub do pracy. Korki muszą być poddawane różnym zabiegom pielęgnującym i konserwującym po każdym zakończonym treningu.

Czyszczenie

Nie możesz po skończonej aktywności fizycznej wrzucać butów do torby i o nich zapomnieć. Wysiłek, jaki wykonujesz podczas treningu sprawia, że w butach pojawia się pot. Tego rodzaju wilgoć stanowi idealne środowisko dla rozwoju wszelkiego rodzaju bakterii i pleśni, które w konsekwencji mogą doprowadzić do uszkodzenia obuwia. Czyszczenie skórzanych butów piłkarskich wykonujemy z pomocą profesjonalnych preparatów dedykowanych naturalnej skórze. Takie środki bez problemu dostaniesz w każdym sklepie obuwniczym.

Suszenie

Wyczyszczone buty powinniśmy odłożyć w zacienione i przewiewne miejsce. Nie wolno ich stawiać w pobliżu źródeł ciepła oraz wystawiać na bezpośrednie działanie promieni słonecznych. W ten sposób możemy uszkodzić strukturę materiału, przez co nasze ulubione obuwie piłkarskie przestanie się nadawać do użytku.

Impregnacja

Procesem równie ważnym jak czyszczenie i suszenie w pielęgnacji skórzanych butów piłkarskich jest impregnacja. Zabiegu tego dokonujemy również przy pomocy profesjonalnych preparatów, dostępnych w sklepach z obuwiem. Skóra naturalna to dość wymagający materiał, który trzeba regularnie natłuszczać. Dzięki temu cholewka zachowa dobrą kondycję oraz ograniczy ilość pochłanianej wody. Ta ostatnia właściwość jest szczególnie przydatna zawodnikom, który często występują na mokrych boiskach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *