Ekstraklasa 2017/2018 – 31. kolejka

13 kwietnia (piątek)

W inauguracyjnym spotkaniu 31. kolejki Lotto Ekstraklasy Arka Gdynia odniosła porażkę 1:2 w starciu z Lechią Gdańsk. Gospodarze zaczęli dobrze, bo w 9. minucie prowadzili 1:0. Podyktowany przez sędziego rzut karny pewnie wykorzystał Mateusz Szwoch. Lechiści doprowadzili do wyrównania w 22. minucie, gdy na listę strzelców wpisał się Steven Vitoria, któremu asystował Joao Oliveira. Goście ustalili wynik spotkania jeszcze przed zakończeniem pierwszej połowy. W 43. minucie Flavio Paixao wyskoczył do dośrodkowania i głową posłał piłkę do bramki Pavelsa Steinborsa.

Lech Poznań nie poradził sobie z Koroną Kielce i zakończył piątkowe spotkanie wynikiem 0:1. Zwycięskiego gola dla Scyzorów w 35. minucie strzelił Sanel Kapidzić, który popisał się uderzeniem z dystansu.

14 kwietnia (sobota)

Cracovia wygrała 2:1 z Piastem Gliwice. Pierwszą bramkę odnotowano w 44. minucie. Wynik spotkania otworzył Milan Dimun. Słowackiemu pomocnikowi asystował Michał Helik. W 59. gol Sasa Ziveca zaowocował remisem 1:1. Gospodarze postanowili przejąć inicjatywę, wobec czego w 66. minucie Pasy wysunęły się na prowadzenie. Tym razem strzelcem został Krzysztof Piątek, a asystę na swoim koncie zapisał Sergej Zenjov.

Jagiellonia Białystok odnotowała porażkę 1:2 w meczu przeciwko Górnikowi Zabrze. Spotkanie przez długi czas przebiegało bezbramkowo. Wszystkie gole padły kilka minut przed końcowym gwizdkiem. Świetny popis piłkarskich umiejętności zaprezentował Igor Angulo. Hiszpański napastnik najpierw (81’) wykorzystał podanie od Rafała Kurzawy i strzałem z woleja pokonał Mariusza Pawełka, a kilka minut później (85’) po raz kolejny wykazał się skutecznością i precyzyjnie posłał piłkę do siatki przeciwników. Tym razem asystował mu Szymon Żurkowski. Gospodarzom udało się złapać kontakt w 89. minucie, gdy strzałem z okolic 20. metra Tomasza Loskę zaskoczył Karol Świderski.

Legia Warszawa nie ma powodów do dumy po spotkaniu 31. kolejki Lotto Ekstraklasy. Wojskowi przegrali 0:1 z drużyną KGHM Zagłębie Lubin. Zwycięską bramkę można było zobaczyć w 64. minucie. Jaga skutecznie wykorzystała brak inicjatywy ze strony gospodarzy meczu, w wyniku czego Jakub Mares zaliczył asystę, a Filip Starzyński strzałem tuż pod poprzeczkę zapewnił swojemu zespołowi zwycięstwo i komplet punktów.

15 kwietnia (niedziela)

2:0 to rezultat spotkania Pogoni Szczecin z ekipą Bruk-Bet Termalica Nieciecza. Bohaterem meczu został Adam Buksa, który w ciągu kilku minut dwukrotnie posłał futbolówkę do bramki rywali. W 51. minucie Kamil Drygas dośrodkował w pole karne, a Buksa wykazał się precyzyjnym strzałem głową. W 55. minucie szczeciński napastnik po raz kolejny celnie główkował. Asystował mu Cornel Rapa.

Śląsk Wrocław zwyciężył 1:0 z Sandecją Nowy Sącz. Rozwiązanie meczu nastąpiło bardzo szybko, bowiem pierwsza bramka padła w 1. minucie spotkania. Mateusz Cholewiak zaimponował kibicom pięknym strzałem z ostrego kąta. Gospodarze grali w osłabieniu od 72. minuty, ponieważ w konsekwencji dwóch żółtych kartek czerwonym kartonikiem ukarany został Sito Riera

16 kwietnia (poniedziałek)

Remisem 2:2 zakończyła się konfrontacja Wisły Płock z Wisłą Kraków. W 12. minucie Biała Gwiazda objęła prowadzenie po golu Jakuba Bartkowskiego. W 24. minucie Nafciarze wyrównali na 1:1 za sprawą bramki Alana Urygi. W 32. minucie goście znów przejęli kontrolę nad grą, a piłkę do siatki posłał Tibor Halilović. Wisła Kraków miała szansę na zwycięstwo, jednak wpisany w 46. minucie na konto Tomasza Cywki gol samobójczy doprowadził do wyrównania na 2:2.